Úvod » FORTIFIKACE » KRAJE > OKRESY » Ústecký kraj » Okres Litoměřice » Hradiště Hrádek u Libochovan. Výsledky archeologického nedestruktivního výzkumu


        

Hradiště Hrádek u Libochovan. Výsledky archeologického nedestruktivního výzkumu

Jindřich Šteffl - Radka Hentschová (eds.)

novinka

 

Skladem: 0 ks
Číslo produktu: 6731
STAV: NOVÉ ZBOŽÍ
DRUH: PUBLIKACE
naše cena:
259 Kč

Předkládaná kniha je první monografií o největším a nejvýznamnějším hradišti v Českém středohoří, nalézajícím se v místě symbolicky zvaném Porta bohemica - Brána Čech, na skalním masivu v místě kde řeka Labe opouští starou sídelní českou kotlinu a a začíná se zařezávat se do příhraničního horského masivu.

Kniha je koncipovaná do dvou částí. První z nich se zabývá samotným výzkumem hradiště Hrádku, včetně shrnutí historických a archeologických poznatků o této lokalitě již od dob, kdy se hradiště poprvé objevuje v literatuře, tedy od konce 18. století a to až do naší současnosti. Druhá část se zabývá depoty z doby bronzové pocházející z blízkého okolí hradiště. Není totiž stále vyloučeno, že by mezi Hrádkem a depoty nemohla existovat nějaká bližší spojitost. Poznání o depotech zahrnuje i problematiku týkající se jejich možného účelu a důvodů, které vedly obyvatele doby bronzové k jejich ukládání.

Celý název: Hradiště Hrádek u Libochovan. Výsledky archeologického nedestruktivního výzkumu (2013-2016)
Místo a rok vydání:
Teplice 2017

Vazba: tvrdá, stran: 204, formát: 16 x 24 cm