Máchův kraj

Měřítko 1:25.000

 

Skladem: 0 ks
Číslo produktu: 0049
STAV: NOVÉ ZBOŽÍ
DRUH: MAPA
naše cena:
39 Kč

Oboustranně potištěná mapa je díky měřítku 1:25 000 (1 cm na mapě = 250 m ve skutečnosti) nejpodrobnější turistickou a cykloturistickou mapou Lužických hor. Na jedné straně se nachází západní část této Chráněné krajinné oblasti v rozsahu od Volfartic a Sloupu na jihu až po Vlčí Horu, Krásnou Lípu a Varnsdorf na severu. Východní část pak zaujímá oblast od Varnsdorfu a Cvikova na západě až po Zdislavu, Hrádek n. Nisou a Žitavu v SRN na jejím východním konci. Mapa je opatřena plastovým obalem a ve složeném stavu má velmi příjemný, téměř kapesní formát 18,3 x 11 cm.


Z Českého středohoří naleznete na této mapě celý jeho turisticky poměrně málo známý severovýchodní závěr a to v rozsahu Česká kamenice - Kamenický Šenov a Nový Bor.

Velkou výhodou této mapy je početné množství místopisných názvů a to i včetně nevelkých vršků, jejichž jména a kóty byste na jiných mapách jen těžko hledali. Mapa samozřejmě zobrazuje i základní polohopisné a výškopisné informace, jako jsou zpevněné a nezpevněné cesty, vodní plochy a toky, výškové kóty, turistické značky s kilometráží, směrovníky, cykloturistické trasy, naučné stezky a samozřejmě turisticky atraktivní místa - hrady a zámky, rozhledny a místa rozhledu, zříceniny a jiné památky. Vrstevnice jsou zakresleny s rozestupem 10 metrů.

Rok vydání: 2008, květen 
Edice: Turistické mapy pro každého (1:25.000)

Nabídka map z nakladatelství Geodézie