Úvod » TURISTICKÉ OBLASTI » SEVERNÍ ČECHY » ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ » Obrazy z mládí i stáří. Nahlédnutí do grafického díla. Malé rozjímání ...


        

Obrazy z mládí i stáří. Nahlédnutí do grafického díla. Malé rozjímání ...

Dan Richter

 

Skladem: 0 ks
Číslo produktu: 0019
STAV: NOVÉ ZBOŽÍ
DRUH: PUBLIKACE
naše cena:
260 Kč

Reprezentativní publikaci komorního rozsahu, dokumentující dosavadní život a dílo malíře a grafika Dana Richtera, vydala k jeho osmdesátým narozeninám ve velmi malém nákladu umělcova choť.

Textová část představuje Mistrovo vyznání, ve kterém rekapituluje nesmírně osobitou a poutavou formou svůj životní i umělecký příběh. Čtenář se v těchto řádcích seznámí nejen s osudovými zvraty umělcova života plného nevšedních zkušeností, ale též s jeho hlubokým filozofickým názorem.

Obrazová část udělá radost všem vyznavačům Richterova díla. Soubor 38 velmi kvalitních barevných reprodukcí tištěných na těžkém křídovém papíře obsahuje malířská i grafická díla ze všech období umělcovy tvorby od roku 1947 do roku 2010. Jsou zde obrazy figurální, zátiší i krajiny. Obraz „Kvetoucí zahradnictví“ z roku 1947 dokumentuje, že České středohoří bylo od samých počátků Richterovy tvorby jeho srdeční záležitostí.

Součástí souboru barevných reprodukcí je též krásná podobizna Dana Richtera vytvořená v roce 1959 umělcovým přítelem, fenomenálním portrétistou Oskarem Brázdou (1887-1977).


Autor: Dan Richter
Rok vydání: 2010 
Vydavatel: Kristina Richterová 
Vazba: měkká, stran: 40, rozměr: 23x23 cm