Úvod » TURISTICKÉ OBLASTI » SEVERNÍ ČECHY » ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ » Zázračné České středohoří


        

Zázračné České středohoří

Jiří Svoboda

nejprodávanější

 

Skladem: 0 ks
Číslo produktu: 0122
STAV: NOVÉ ZBOŽÍ
DRUH: PUBLIKACE
naše cena:
899 Kč

Kniha je volným pokračovaním úspěšné publikace Tajemství Českého středohoří, která vzbudila mezi čtenáři a milovníky této sopečné krajiny mimořádný ohlas. Pro svou novou knihu autor Jiří Svoboda osobně dohledal a navštívil dalších 250 lokalit, které popsal a zdokumentoval více než tisícovkou úžasných barevných fotografií. To vše je opět tradičně realizováno na kvalitním křídovém papíře a v perfektním grafickém zpracování.

Kniha je členěna do pěti základních kapitol:

  • Památné stromy: zdokumentováno 160 památných stromů, ovšem nejen stromů, ale i příběhů, které jsou s nimi spojeny.
  • Skály a kameny: známé ale i zapomenuté skalní útvary, ukryté často v těžko přístupném terénu, bývají téměř vždy opatřeny barvitými jmény a obájeny lidovými pověstmi, vysvětlujícími tvar i původ svých záhadných tvarů.
  • Kulturní a náboženské památky: nejen kaple a kostely, ale i četné smírčí kříže a posvátné kameny s řadou dalších památných míst dotváří duchovní obraz kouzelné krajiny Českého středohoří.
  • Boží zahrádka: čím České středohoří skutečně vyniká nad jiné, je pestrost a bohatství zdejší květeny. V případě této kapitoly se nejedná o přehledný lexikon rostlin, nýbrž o umělecký pohled na dílo, jímž matka příroda České středohoří v hojnosti obdařila.
  • Kamenožrout středohorský: kapitola určená s trochou nadsázky každému, koho zajímá geologický původ Českého středohoří, krajiny, která je pestrou paletou krásných i vzácných minerálů.

Název: Zázračné České středohoří
Autor: Jiří Svoboda
Místo a rok vydání: Ústí nad Labem, 2017
Vazba: tvrdá, stran: 448, rozměr: 29,7 x 21 cm

NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Nebyl zatím přidán žádný názor. Přidejte svůj názor nebo dotaz jako první.