Úvod » TURISTICKÉ OBLASTI » SEVERNÍ ČECHY » ČESKÉ ŠVÝCARSKO - LABSKÉ PÍSK. » Labské pískovce. NP České Švýcarsko


        

Labské pískovce. NP České Švýcarsko

Turistická a cykloturistická mapa 1: 25.000

 

Skladem: 0 ks
Číslo produktu: 0047
STAV: NOVÉ ZBOŽÍ
DRUH: MAPA
naše cena:
79 Kč

Oboustranná turistická a cykloturistická mapa s podrobným měřítkem 1:25 000

Podtitul:
Sebnitz - Mikulášovice - Děčín - Česká Kamenice - Standt Wehlen - Hohnstein - Königstein - Bad Schandau

Měřítko: 1:25.000
Edice: Turistické mapy pro každého (1:25.000)
Číslo: 38
Rok vydání: březen 2016 (6. vydání)
 

Oboustranně potištěná mapa s velmi podrobným měřítkem 1:25 000 (1 cm na mapě = 250 m ve skutečnosti). Na první straně je zobrazena část Labských pískovců na levém břehu Labe sahající od Tisé a Děčína přes státní hranici, Bad Schandau a Königstein až k oblasti úchvatných pískovcových skal v okolí Hohnsteinu na pravém břehu. Druhou stranu mapy pak zaujímá labské pravobřeží sahající od Děčína a České Kamenice po Sebnitz a Mikulášovice se zalesněnou skalní oblastí čítající nejznámějšími místa Národního parku jako jsou Hřensko, Pravčická brána a soutěsky na řekách Kamenici a Křinici. Mapa je opatřena plastovým obalem a ve složeném stavu má velmi příjemný, téměř kapesní formát 18,3 x 11 cm.


Z Českého středohoří je v mapě obsažen jen nevelký pruh území rozkládající se mezi Děčínem a Českou kamenicí (např. Sokolí vrch, Zámecký vrch u České Kamenice). 

Velkou výhodou této mapy je početné množství místopisných názvů a to i včetně nevelkých vršků, jejichž jména a kóty by jste na jiných mapách jen těžko hledali. Mapa samozřejmě zobrazuje i základní polohopisné a výškopisné informace, jako jsou zpevněné a nezpevněné cesty, vodní plochy a toky, výškové kóty, turistické značky s kilometráží, směrovníky, cykloturistické trasy, naučné stezky a samozřejmě turisticky atraktivní místa - hrady a zámky, rozhledny a místa rozhledu, zříceniny a jiné památky. Vrstevnice jsou zakresleny s rozestupem 10 metrů.

> Měřítko mapy 1:25 000 - 1 cm na mapě = 250 m ve skutečnosti

> Podrobná mapa zobrazuje základní polohopisné a výškopisné informace např. silnice, zpevněné a nezpevněné cesty,železnici, sídla a jejich části včetně osad a samot, vodní plochy a toky, ostatní plochy (např. lesy, zahrady a sady, vinice, chmelnice), výškové kóty, vrstevnice po 10 m, ...

> Obsahuje pásové a místní turistické značení, turistické směrovníky, kilometráž; cykloturistické trasy; naučné stezky; turistické lyžařské trasy, sjezdové tratě, lanovky a vleky; jezdecké trasy a samozřejmě zobrazuje pro turisty atraktivní místa - hrady a zámky, rozhledny a místa rozhledu, zříceniny a jiné památky, muzea a galerie, koupaliště, vybrané restaurace a ubytovací zařízení,...


> Mapu dodáváme složenou v praktickém plastovém obalu.

Nabídka map z nakladatelství Geodézie