Úvod » KRAJE > OKRESY > MĚSTA » Plzeňský kraj » Prokletí rabštejnské skály


        

Prokletí rabštejnské skály

Jaroslav Bašta

nejprodávanější

 

Skladem: 0 ks
Číslo produktu: 3782
STAV: NOVÉ ZBOŽÍ
DRUH: PUBLIKACE
naše cena:
399 Kč

Jedná se o dílo plné neobvyklých témat, stylu vyprávění i jazyka, které přináší třídílný příběh nejmenšího českého městečka vyprávěný duchem jednoho z nejkrásnějších míst naší ze geniem loci Rabštejna nad Střelou. V prvním dílu se seznámíte se šestnácti příběhy z a raného středověku, které podávají trochu jiný pohled na českou prehistorii a ranou dobu dějinnou. Dozvíte se o dlouhém putování z pahorku zvaného Pupek světa přes dno budoucího moře černé skály nad Střelou, o mnoha taženích dávných keltských válečníků na sám okraj tehdejšího světa, o útěku našich předků před kočovnými Avary, o dávných válkách, porážkách a vítezstvích, které kdysi dávno formovaly náš národ.

Ve druhém díle se dozvíte, proč v průběhu dvou staletí na zdejším hradě postupně žilo PĚT nejbohatších mužů Českého království a proč se ve 14. - 17. století stal sídlem sedmi generací vzbouřenců proti moci světské i duchovní.

Třetí díl popisuje prastarou hranici mezi Západem a Východem Evropy, kterou respektují rostliny, živočichové a dlouhá tisíciletí se jí řídili i lidé. Vyprávěním se prolíná příběh archeologického objevování západních Čech a popis nových archeologických objevů ve světě i v Čechách.

O autorovi:
Jaroslav Bašta (*1948) studoval koncem 60. let archeologii. Jako studentský aktivista byl r. 1970 zatčen StB, uvězněn a posléze zaměstnán jako stavební dělník. V roce 1989 se znovu krátce věnoval archeologii západních Čech. Od roku 1990 nastoupil na ministerstvo vnitra jako ředitel protiteroristického odboru. Byl zástupcem tajné služby, předsedou lustrační komise, poslancem Parlamentu, ministrem vlády, velvyslancem v Ruské federaci, náměstkem ministra zahraničí a vyelvyslancem na Ukrajině. Od roku 2010 je v důchodu a věnuje se znaovu archeologii. Rozhodl se rehabilitovat literární metodu Eduarda Štorcha, takže většinou píše o tom, co sám našel nebo vykopal. 

 

Místo a rok vydání: Praha, 2015
Vazba:
tvrdá, stran: 452, formát: 16 x 22 cm