Úvod » KRAJE > OKRESY > MĚSTA » Ústecký kraj » Okres Litoměřice » Štětí a okolí na starých pohlednicích


        

Štětí a okolí na starých pohlednicích

Vitalij Marek - Petr Prášil

 

Skladem: 0 ks
Číslo produktu: 1577
STAV: NOVÉ ZBOŽÍ
DRUH: PUBLIKACE
naše cena:
358 Kč

Kniha - "Štětí a okolí na starých pohledncicích" - pomocí dobových pohlednic a fotografií mapuje Štětí a nejbližší okolí. Region Štětska vyniká svou rozmanitostí a členitostí, a to nejen co se týče reliéfu a přírodních podmínek, ale i růzností povah a osudů, jež zde lidé prožívají. Z rovinaté polabské nížiny Podřipska přecházíme v zákoutí Kokořínska, od širokého toku Labe se zbytky lužních lesů k potokům Obrtky a Liběchovky.
Do knihy bylo vybráno 29 obcí. Jsou to dvě města - Štětí a Hoštka, vesnice i malé osady. Těmito obcemi vás provede více než 400 starých pohlednic. Jejich prostřednictvím Vám představíme region a jeho vývoj přibližně od poloviny 19. století až do roku 1970. Obrázky zařazené do této knihy ve Vás snad vyvolají pěkné vzpomínky či budou alespoň příjemným zastavením.
Kniha je dvojjazyčná ČJ/NJ

Kniha "Štětí a okolí na starých pohledncicích" předkládá historické pohlednice následujících obcí:


Štětí, Hněvice, Počeplice, Stračí, Brocno, Újezd, Veselí, Chcebuz, Radouň, Čakovice, Snědovice, Střížovice, Velký Hubenov, Sukorady, Mošnice, Nová Ves, Bylochov, Strachaly, Lomy, Křešov, Hoštka, Kochovice, Malešov, Velešice, Vrutice, Svařenice, Vrbice, Vetlá, Mastířovice

Místo a rok vydání: Hostivice, 2014
Vazba: tvrdá, stran: 228, formát: 22,5 x 22,5 cm