Úvod » KRAJE > OKRESY > MĚSTA » Plzeňský kraj » Okres Rokycany » Středověké osídlení Rokycanska


        

Středověké osídlení Rokycanska

Petr Rožmberský - Pavel vařeka

 

Skladem: 2 ks
Číslo produktu: 0723
STAV: NOVÉ ZBOŽÍ
DRUH: PUBLIKACE
naše cena:
195 Kč

do košíku:
  ks  

Místo a rok vydání: Praha, 2013
Edice: Vlastivědná knihovnička Společnosti přátel starožitností č. 20
Vazba: měkká, stran: 208, formát: A5

 

OBSAH:

1. Úvod (P. Vařeka).............................................................................................. 7

2. Města, městečka, hrady, tvrze a vesnice na Rokycansku v písemných pramenech 10.–17. století

2.1. Písemné prameny Rokycanska a jejich problematika

2.2. Soupis sídel................................................................................................ 9
2.2.1. Bezděkov (obec)....................................................................................... 12
2.2.2. Biskoupky (obec Sebečice).......................................................................... 12
2.2.3. Borek (obec Rokycany)............................................................................... 14
2.2.4. Březina (obec)........................................................................................... 14
2.2.5. Bujesily (obec)........................................................................................... 21
2.2.6. Bukov (k. ú. Zbiroh)..................................................................................... 22
2.2.7. Bušovice (obec).......................................................................................... 23
2.2.8. Cekov (obec).............................................................................................. 25
2.2.9. Cetkov (k. ú. Drahoňův Újezd)........................................................................ 27
2.2.10. Čilá (obec)................................................................................................ 28
2.2.11. Darová (obec Břasy).................................................................................... 28
2.2.12. Dobřív (obec)..............................................................................................29
2.2.13. Drahoňův Újezd (obec)..................................................................................30
2.2.14. Drasovice (k. ú. Hradiště).............................................................................. 34
2.2.15. Drštka (k. ú. Kolvín)......................................................................................... 34
2.2.16. Dvořec (k. ú. Mirošov)..................................................................................... 36
2.2.17. Ejpovice (obec)................................................................................................. 37
2.2.18. Ejpovický hrádek (k. ú. Ejpovice)................................................................ 39
2.2.19. Hlohová (k. ú. Mešno)..................................................................................... 39
2.2.20. Hlohovice (obec).............................................................................................. 40
2.2.21. Hlohovičky (obce Hlohovice)........................................................................ 41
2.2.22. Hoholov (k. ú. Osek)........................................................................................ 41
2.2.23. Holoubkov (obec)............................................................................................. 42
2.2.24. Homberk (k. ú. Příkosice)............................................................................... 44
2.2.25. Hrádek (město)................................................................................................. 45
2.2.26. Hradiště (obec)................................................................................................. 46
2.2.27. Hřešihlavy (obec Kladruby)........................................................................... 48
2.2.28. Hůrky (obec)..................................................................................................... 49
2.2.29. Cháchov (k. ú. Rokycany).............................................................................. 50
2.2.30. Cheznovice (obec)............................................................................................ 51
2.2.31. Chlukov (k. ú. Svojkovice)............................................................................. 52
2.2.32. Chlum (obec)..................................................................................................... 53
2.2.33. Chockov (obec Lhotka u Radnic)................................................................. 53
2.2.34. Chomle (obec)................................................................................................... 55
2.2.35. Chotětín (obec Zbiroh)..................................................................................... 56
2.2.36. Chvojkův Újezdec (k. ú. Osek)....................................................................... 57
2.2.37. Chylice (k. ú. Mirošov).................................................................................... 58
2.2.38. Jablečno (obec Zbiroh).................................................................................... 58
2.2.39. Javor (k. ú. Kornatice)..................................................................................... 59
2.2.40. Jejičné (???)....................................................................................................... 59
2.2.41. Kakejcov (obec)................................................................................................ 60
2.2.42. Kaliště (???)....................................................................................................... 60
2.2.43. Kamenný Újezd (obec).................................................................................... 61
2.2.44. Kamýk (k. ú. Nevid)......................................................................................... 62
2.2.45. Kařez (obec)...................................................................................................... 62
2.2.46. Kařízek (obec).................................................................................................. 63
2.2.47. Klabava (obec)................................................................................................. 64
2.2.48. Kladruby (obec)............................................................................................... 65
2.2.49. Kokot (k. ú. Bušovice/Dýšina)....................................................................... 66
2.2.50. Kornatice (obec)............................................................................................... 67
2.2.51. Kříše (obec Břasy)............................................................................................ 68
2.2.52. Kuškov (???)...................................................................................................... 69
2.2.53. Levce (k. ú. Vitinka)......................................................................................... 70
2.2.54. Lhota (k. ú. Zbiroh).......................................................................................... 71
2.2.55. Lhota pod Radčem (obec).............................................................................. 72
2.2.56. Lhotka u Radnic (obec).................................................................................. 74
2.2.57. Lhotka (obec Ostrovec-Lhotka).................................................................... 75
2.2.58. Liblín (obec)...................................................................................................... 76
2.2.59. Libštejn (k. ú. Liblín)........................................................................................ 78
2.2.60. Líšná (obec)....................................................................................................... 82
2.2.61. Litohlavy (obec)............................................................................................... 83
2.2.62. Malá Lhota (k. ú. Hůrky)................................................................................ 84
2.2.63. Malý Újezd (k. ú. Kařez)................................................................................. 84
2.2.64. Medový Újezd (obec)....................................................................................... 86
2.2.65. Mešno (obec)..................................................................................................... 86
2.2.66. Mirošov (město)............................................................................................... 87
2.2.67. Mitrvald (k. ú. Těškov)................................................................................... 90
2.2.68. Mlečice (obec)................................................................................................ 90
2.2.69. Mostiště (obec Hlohovice).............................................................................. 93
2.2.70. Mydlná (k. ú. Kornatice)................................................................................. 94
2.2.71. Myší/Kamenný Újezd (k. ú. Bušovice)............................................................... 95
2.2.72. Mýto (město)................................................................................................... 96
2.2.73. Myť (obec)........................................................................................................ 98
2.2.74. Němčovice (obec)............................................................................................. 98
2.2.75. Nevězeň (k. ú. Mlečice).................................................................................. 100
2.2.76. Nevid (obec).................................................................................................... 100
2.2.77. Nová Ves (k. ú. Liblín)................................................................................... 101
2.2.78. Okrouhlík (k. ú. Líšná)................................................................................. 101
2.2.79. Olešná (obec Němčovice)............................................................................. 102
2.2.80. Osek (obec).................................................................................................. 103
2.2.81. Ostrovec (obec Ostrovec-Lhotka)............................................................... 105
2.2.82. Pavlovsko (obec Dobřív).............................................................................. 107
2.2.83. Plískov (obec)................................................................................................. 108
2.2.84. Podmokly (obec)............................................................................................ 109
2.2.85. Prašný Újezd (obec Mlečice)....................................................................... 111
2.2.86. Příkosice (obec).............................................................................................. 111
2.2.87. Přísednice (obec Zbiroh)............................................................................... 114
2.2.88. Přívětice (obec).............................................................................................. 115
2.2.89. Radnice (město).............................................................................................. 116
2.2.90. Raková (obec)................................................................................................. 118
2.2.91. Rokycany (město).......................................................................................... 119
2.2.92. Rovný (k. ú. Drahoňův Újezd)..................................................................... 129
2.2.93. Řebřík (k. ú. Líšná)........................................................................................ 131
2.2.94. Sebečice (obec)............................................................................................... 133
2.2.95. Sedlecko (obec Bušovice)............................................................................. 134
2.2.96. Sirá (obec)....................................................................................................... 135
2.2.97. Sklená Huť...................................................................................................... 136
2.2.98. Skomelno (obec)............................................................................................. 136
2.2.99. Skořice (obec)................................................................................................. 138
2.2.100. Skoupý (obec Mlečice)................................................................................ 139
2.2.101. Sloupek (k. ú. Těškov)................................................................................. 140
2.2.102. Smědčice (obec)........................................................................................... 141
2.2.103. Srnice (???).................................................................................................... 142
2.2.104. Strašice (obec).............................................................................................. 142
2.2.105. Střapole (obec Bušovice)........................................................................... 146
2.2.106. Stupno (obec Břasy).................................................................................... 147
2.2.107. Svinná (obec Hlohovice)............................................................................ 148
2.2.108. Svojkovice (obec)........................................................................................ 151
2.2.109. Štítov (obec, k. ú. Štítov)............................................................................ 152
2.2.110. Švabín (obec Zbiroh)................................................................................... 153
2.2.111. Těně (obec).................................................................................................... 154
2.2.112. Terešov (obec).............................................................................................. 155
2.2.113. Těškov (obec)............................................................................................... 157
2.2.114. Trokavec (obec)........................................................................................... 158
2.2.115. Třebín (???)................................................................................................... 159
2.2.116. Třebnuška (obec Zbiroh)............................................................................ 159
2.2.117. Třímany (obec Kladruby).......................................................................... 159
2.2.118. Týček (obec)................................................................................................. 160
2.2.119. Újezd u Svatého Kříže (obec)................................................................... 161
2.2.120. Újezdec (k. ú. Přívětice)............................................................................... 162
2.2.121. Vařiny (k. ú. Bezděkov)............................................................................. 163
2.2.122. Vejvanov (obec)........................................................................................... 163
2.2.123. Veselá (obec)................................................................................................. 164
2.2.124. Vimberk (k. ú. Medový Újezd)........................................................................ 166
2.2.125. Vísky (obec).................................................................................................. 167
2.2.126. Vitinka (obec Osek)..................................................................................... 167
2.2.127. Vojenice (obec Kladruby)........................................................................... 168
2.2.128. Volduchy (obec)........................................................................................... 170
2.2.129. Vranov (obec Břasy)................................................................................... 173
2.2.130. Vranovice (obec Břasy).............................................................................. 174
2.2.131. Vráž (???)................................................................................................... 174
2.2.132. Všenice (obec)............................................................................................ 175
2.2.133. Zbiroh (město)............................................................................................. 176
2.2.134. Zhoř (k. ú. Přívětice).................................................................................... 180
2.2.135. Zvíkovec (městys)....................................................................................... 181
2.2.136. Žíkov (k. ú. Olešná)..................................................................................... 184
3. Prameny a literatura............................................................................................. 185
Slovníček odborných výrazů..................................................................................... 195
Die mittelalterliche Besiedlung der Region Rokycansko 204