Úvod » FORTIFIKACE » STŘEDOVĚK » BELETRIE » Zapomenuté vítězství


        

Zapomenuté vítězství

Jaroslav Bašta

nejprodávanější

 

Skladem: 0 ks
Číslo produktu: 3783
STAV: NOVÉ ZBOŽÍ
DRUH: PUBLIKACE
naše cena:
399 Kč

Historický román sleduje životní osudy tří historických postav ze západních Čech v období polipanském, poděbradském a na počátku vlády Vladislava Jagellonského.

Prostřednictvím vyprávění tří přímých aktérů rozdílných povah, zájmů a náboženského přesvědčení vypovídá autor o bouřlivém 15. století v Evropě. Do dramatických událostí na politické a diplomatické scéně i na válečném poli výrazně zasáhl kališnický zeman Evan Podmokelský z Prostiboře, syn husitského válečníka a pobočníka polního velitele, Jan Mladší z Rabštejna, katolický kněz, humanistický diplomat a probošt Vyšehradské kapituly, a katolík Burian II. z Gutštejna, příslušník jednoho z nejstarších a nejbohatších šlechtických rodů, nejvyšší kancléř Českého království a významný člen Jednoty zelenohorské, spolku katolických odpůrců husitského krále Jiřího z Poděbrad.

 

O autorovi:
Jaroslav Bašta (*1948) studoval koncem 60. let archeologii. Jako studentský aktivista byl r. 1970 zatčen StB, uvězněn a posléze zaměstnán jako stavební dělník. V roce 1989 se znovu krátce věnoval archeologii západních Čech. Od roku 1990 nastoupil na ministerstvo vnitra jako ředitel protiteroristického odboru. Byl zástupcem tajné služby, předsedou lustrační komise, poslancem Parlamentu, ministrem vlády, velvyslancem v Ruské federaci, náměstkem ministra zahraničí a vyelvyslancem na Ukrajině. Od roku 2010 je v důchodu a věnuje se znaovu archeologii. Rozhodl se rehabilitovat literární metodu Eduarda Štorcha, takže většinou píše o tom, co sám našel nebo vykopal. 

 

Místo a rok vydání: Praha, 2016
Ilustrace:
Lucie Straková
Vazba:
tvrdá, stran: 420, formát: 16 x 22 cm